کشورهایی که آیلتس را می پذیرند

1. آخرین مهلت ارسال پرونده همراه با کلیه مدارک پایان ماه دسامبر 2014 و یا ژانویه 2015 خواهد بود. نتیجه پذیرش در ماه های می و یا جون سال 2015 اعلام می گردد و شروع ترم تحصیلی سپتامبر می باشد.

2. برای اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا و آمریکا برای دوره فوق لیسانس و دکتری داشتن مدرک زبان ضرورری می باشد و دانشگاه ها هیچ پرونده ای را بدون مدرک زبان بررسی نخواهد کرد.

a. برای پذیرش تمامی رشته ها از آمریکا آیلتس نمره 7.5 و یا تافل کامپیوتری 100

b. برای پذیرش از کانادا آیلتس نمره 6.5 و یا تافل کامپیوتری 90 برای بعضی از رشته ها مانند مدیریت و یا رشته های مرتبط با علوم پزشکی نمره آیلتس 7.5 یا تافل 100 ضروری می باشد.

3. برای اخذ پذیرش از تمامی دانشگاه های آمریکا برای دوره فوق لیسانس و دکتری داشتن مدرک GRE و یا GMAT ضرورری می باشد. دانشگاه های آمریکا هیچ پرونده ای را بدون این مدارک بررسی نخواهد کرد.

a. برای رشته های مدیریت در کانادا یا آمریکا مدرک GMAT لازم است.

b. برای رشته های علوم و مهندسی GRE لازم است.

c. برای برخی از رشته ها در کانادا نیز مدرک GRE لازم است.

4. معدل دوره لیسانس و فوق لیسانس بایستی بالای 15 باشد (B+). همچنین معدل دو سال آخر بویژه دروس اختصاصی بایستی بالای 15 باشد.

5. شرایط ذکر شده در بالا حداقل شرایط پذیرش می باشد و پرونده متقاضی فقط در صورت دارا بودن شرایط بالا از توسط دانشگاه بررسی خواهد گردید. با این حال چون تعداد متقاضی همیشه چندین برابر ظرفیت پذیرش می باشد، پذیرش به بهترین متقاضیان داده خواهد شد. بعنوان مثال کسانیکه معدل بالاتر یا نمره GRE و یا GMAT بالاتری دارد و یا تحقیقات با کیفیت بهتری دارد پذیرش می گیرند. با دارا بودن تمامی این شرایط، شانس پذیرش دکتری حدود یک به ده و پذیرش فوق لیسانس یک به چهار می باشد.

6. برای پذیرش از بسیاری از رشته ها بویژه مهندسی دانشجو باید قبلا استاد راهنمایی پیدا کند که علاقمند به کار با دانشجو باشد. در این حال استاد راهنما متقاضی را به دانشگاه معرفی خواهد کرد. برای پیدا کردن استاد راهنما متقاضی باید مدارک تحصیلی و زمینه تحقیقاتی خود را برای استادان دانشگاه مربوطه ارسال کند و بتواند یکی از اساتید را برای پذیرش خود متقاعد نماید.

7. متقاضیان فارغ التحصیل از دانشگاه های علمی کاربردی، پیام نور، غیر انتفاعی و غیره در صورتی که مدرک آنها مورد تایید وزارت علوم باشد، می توانند برای پذیرش اقدام نمایند ولی به دلیل نوع دانشگاه شانس پایین تری نسبت به دانشجویان دانشگاه های دولتی و یا دانشگاه آزاد خواهد داشت.

8. بورس تحصیلی در مقطع فوق لیسانس فقط به دانشجویان با شرایط ممتاز داده می شود و مبلغ آن بسته به رشته تحصیلی و دانشگاه بین 10 تا 20 هزار دلار در سال خواهد بود. در برخی رشته ها و یا دانشگاه ها کمک هزینه از سوی استاد راهنما و از محل پروژه تحقیقاتی پرداخت می گردد.

9. کمک هزینه و بورس تحصیلی در مقطع دکتری به بیشتر دانشجویان تعلق می گیرد ولی مبلغ آن بسته به رشته تحصیلی و دانشگاه بین 15 تا 30 هزار دلار در سال است. در برخی رشته ها و یا دانشگاه ها این کمک هزینه از سوی استاد راهنما و از محل پروژه تحقیقاتی پرداخت می گردد.

10. شهریه تحصیل در رشته های فوق لیسانس و دکتری در کانادا سالیانه 10 تا 12 هزار دلار است. در آمریکا این هزینه بین 14 تا 18 هزار دلار می باشد.

11. شهریه تحصیل در رشته های MBA و یا DBA در کانادا سالیانه 20 تا 30 هزار دلار است. در آمریکا این هزینه بین 20 تا 40 هزار دلار می باشد.

12. هزینه زندگی در کانادا یا امریکا حدود 1500 دلار در ماه است.

تماس ( تا 12 شب )

 44025000

 

 09335098418

 

با فیس تایم دکتر آرین کریمی استاد آیلتس تماس بگیرید

 

 

  ایران - تهران - بلوار فردوس شرق - روبروی گلستان شمالی - پلاک 244

 

  • اینستاگرام دکتر آرین کریمی
  • whatsapp
  • telegram

درباره استاد آرین ( دکتر آرین کریمی )

 

دکتر آرین کریمی با شهرت استاد آرین دارای مدرک بین المللی تدریس آیلتس از انگلستان ( IELTS Teaching Certificate ) و مدرک بین المللی تدریس زبان انگلیسی از انگلستان ( TESOL ) و با سالها تجربه در برگزاری دوره های موفق آمادگی آزمونهای بین المللی زبان انگلیسی نظیر آیلتس تافل جی آر ای و ... با ارائه جزوه منحصر بفرد خود و برنامه ریزی دقیق مطالعاتی و برگزاری جلسات رفع اشکال و تست زنی تاکنون دانشجویان بسیاری را تربیت و به خارج از کشور جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های معتبر خارج از کشور و مهاجرت به کشورهایی نظیر آمریکا ،استرالیا ، انگلستان ، هند ، کانادا ، نیوزلند ، دبی ، آلمان ، ایتالیا ، سوئد ، قبرس ، مالزی ، ترکیه ، امارات متحده عربی ، هلند ، تایلند ، چین ، ژاپن ، کره جنوبی و دیگر کشورهای اروپایی و آماده نموده است . و همچنین با برگزاری دوره های تربیت مدرس آیلتس تاکنون اساتید زیادی را تعلیم و به آموزشگاهای معتبر زبان معرفی نموده است مقالات آموزش آیلتس و تافل دکتر کریمی...

 

خبرنامه سایت دکتر آرین کریمی

دریافت رایگان جدیدترین منابع آیلتس ، تافل و جی آر ای آخرین اخبار کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترای دانشگاه سراسری ، دانشگاه آزاد و دانشگاه پیام نور.

عضویت
  • Dr.Arian karimi facebook
  • اتصال به oovoo
  • اتصال به اسکایپ

 
 

آفر ویژه امروز شما ؟ ( فقط برای دانشجویان مصمم )

سوال دارید ؟ مشاوره رایگان در واتساپ

  خانم میزبانی ( من آنلاین هستم )

whatsapp IELTS Counsellor

 

 خانم سام ( من آنلاین هستم )

 whatsapp IELTS Counsellor