سخنی چند با اساتید زبان انگلیسی محترم و زبان آموزان عزیز

Rated 4/5 based on 524 reviews

 The Most Important Psychological Concepts for Teachers to Apply in Classrooms

  

 the effect of psychology on english

 

مهمترین مفاهیم کابردی روانشناسی برای اساتید زبان به منظور بکار گرفتن در کلاس زبان

 

در تلاشی برای کمک به اساتید زبان انگلیسی، انجمن روانشناسی امریکا 20 نکته مهم روانشناسی که منجر به افزایش بهره وری آموزشی در مقاطع دبستان، راهنمایی و دبیرستان و همچنین روشهایی برای بکارگیری این نکات در کلاس زبان را ارائه داده است.

 

علم روانشناسی نقش مهمی را در پیشرفت علم آموزش زبان انگلیسی و تدریس زبان در کلاس های آموزشی زبان دارد. تدریس زبان و یادگیری زبان بطورعجیبی با رفتار و جایگاه اجتماعی انسان ارتباط دارد. مانند شناخت، انگیزه و ارتباطات انسانی. به عنوان مثال، یکی از قوانین ذکر شده در این گزارش نشان میدهد که انتظار استاد از دانشجو تا چه حد بر روی ایجاد انگیزه برای تلاش بیشتر و پیشرفت دانشجو تاثیر دارد.

 

انتظار اساتید از دانشجویان زبان خود بر اساس اجرا و ارائه ای است که دانشجو سر کلاس زبان از خود نشان میده. بنابراین اگر استاد زبان اشتباها زبان آموز را کمتر از میزان واقعی تخمین بزند و انتظار کمتری از توانایی واقعی زبان آموز داشته باشد در واقع جلوی پیشرفت زبان آموز را گرفته است. لذا از معلمان زبان خواسته میشود تا بالاترین سطح انتظار را از دانشجوی زبان خود داشته باشند و مرتبا مراقب این نکته ریز باشند که احیانا زبان آموز را دست کم نگیرند.

 

قوائد به 5 بخش از نظر کارایی روانشناسی تقسیم شده اند :

 

 1. زبان آموزان چطور فکر میکنند و چطور یاد میگیرند؟
 2. چه چیز به آنها انگیزه یادگیری زبان را میدهد؟
 3. چرا محیط یادگیری زبان ، رابطه بین استاد زبان و زبان آموز و داشتن روحیه خود زبان آموز در یادگیری زبان مهم هستند؟
 4. چطور میتوان کلاس زبان را به بهترین شکل ممکن برگزار کرد؟
 5. چطور اساتید زبان میتوانند پیشرفت زبان آموزان را چک کنند؟

 

 

روانشناسی ذاتا بخشی از آموزش است ولی اساتید تازه کار زبان معمولا آموزش کافی در زمینه روانشناسی آموز زبان ندیده اند. دوره های تربیت معلم زبان نهایتا یک یا دو دوره در زمینه روانشناسی آموزش ارائه میدهند. و آن هم معمولا فقط بصورت تئوری ارائه میشوند نه بصورت روانشناسی آموزش زبان بصورت کاربردی و عملی در کلاس زبان واقعی.

 

کلام آخر با اساتید محترم زبان انگلیسی ، کار آموزش زبان همانند کار یک پزشک است و همانطور که یک پزشک نمیتواند برای مراجعین یک نسخه واحد را کپی و ارائه دهد . اساتید زبان هم باید برای دانشجویان با توجه به بک گراند قبلی و تیپ شخصیتی زبان آموزان و دیگر فاکتورها نظیر محیط آموزشی سن جنسیت ملیت بهترین روش آموزش زبان را اتخاذ نمایند تا به حداکثر بهره وری و نتیجه دست یابند و دانشجویان زبان موفقی را آموزش و به اجتماع تحویل دهند.

 

با آرزوی موفقیت برای تمامی اساتید محترم زبان انگلیسی و زبان آموزان گرامی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

تماس ( تا 12 شب )

 26742725

 

 09335098418

 

 09195098418

 

با فیس تایم دکتر آرین کریمی استاد آیلتس تماس بگیرید

 

ایران - تهران -سعادت آباد - میدان سروwaze 3 min

 

 • اینستاگرام دکتر آرین کریمی
 • whatsapp
 • telegram

درباره استاد آرین ( دکتر آرین کریمی )

 

دکتر آرین کریمی با شهرت استاد آرین دارای مدرک بین المللی تدریس آیلتس از انگلستان ( IELTS Teaching Certificate ) و مدرک بین المللی تدریس زبان انگلیسی از انگلستان ( TESOL ) و با سالها تجربه در برگزاری دوره های موفق آمادگی آزمونهای بین المللی زبان انگلیسی نظیر آیلتس تافل جی آر ای و ... با ارائه جزوه منحصر بفرد خود و برنامه ریزی دقیق مطالعاتی و برگزاری جلسات رفع اشکال و تست زنی تاکنون دانشجویان بسیاری را تربیت و به خارج از کشور جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های معتبر خارج از کشور و مهاجرت به کشورهایی نظیر آمریکا ،استرالیا ، انگلستان ، هند ، کانادا ، نیوزلند ، دبی ، آلمان ، ایتالیا ، سوئد ، قبرس ، مالزی ، ترکیه ، امارات متحده عربی ، هلند ، تایلند ، چین ، ژاپن ، کره جنوبی و دیگر کشورهای اروپایی و آماده نموده است . و همچنین با برگزاری دوره های تربیت مدرس آیلتس تاکنون اساتید زیادی را تعلیم و به آموزشگاهای معتبر زبان معرفی نموده است مقالات آموزش آیلتس و تافل دکتر کریمی...

 

خبرنامه سایت دکتر آرین کریمی

دریافت رایگان جدیدترین منابع آیلتس ، تافل و جی آر ای آخرین اخبار کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترای دانشگاه سراسری ، دانشگاه آزاد و دانشگاه پیام نور.

عضویت
 • Dr.Arian karimi facebook
 • اتصال به oovoo
 • اتصال به اسکایپ

 
 

تماس در واتساپ

تماس در واتساپ